Środowisko

zywiec do zółtego 288 x 192Dokładnie rok temu, podczas Szczytu Klimatycznego ONZ w Katowicach, Żywiec Zdrój zobowiązał się do aktywnego działania na rzecz gospodarki obiegu zamkniętego, w tym bardziej efektywnego systemu zbiórki butelek PET i ich recyklingu w Polsce. Firma ogłosiła wtedy, że już w 2020 roku taka sama ilość plastiku, jaką wprowadza na rynek zostanie zebrana i poddana recyklingowi. Spółka już teraz realizuje ten cel na poziomie aż 60 proc.

karny kopciuch 288 x 192W Rybniku, jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie powstała oddolna inicjatywa "Karny Kopciuch". Akcja ma na celu pomoc obywatelom zatruwanym przez sąsiadów, którzy używają starych, nieekologicznych kotłów lub spalają śmieci. Czy w ślady śląskiego miasta pójdą miejscowości z innych regionów Polski?

smartfony 288 x 192Ile energii możemy wyprodukować z przeciętnego kubła na śmieci? Okazuje się, że wcale nie mało. Jeśli odpady, które trafiają do naszego śmietnika przerobimy na paliwo alternatywne, to wytworzona energia pozwoli nam na codzienne ładowanie smartfona przez cały rok.

Madryt Morawiecki2 340 adam guz KPRM 288 x 192W poniedziałek 2 grudnia delegaci z prawie 200 państw rozpoczęli obrady Szczytu Klimatycznego COP25 w Madrycie. Przez niemal dwa tygodnie będą oni dyskutować na temat dalszych kroków zmierzających do ograniczenia zmian klimatycznych. Na połowę grudnia zaplanowano szczyt UE, na którym jednym z tematów ma być wizja neutralności klimatycznej UE do 2050 r.

pieczywo 288 x 192Blisko 80 sklepów Carrefour w całej Polsce włącza się w Świąteczną Zbiórkę Żywności Federacji Polskich Banków Żywności. W piątek i sobotę 29 i 30 listopada w supermarketach i hipermarketach sieci wolontariusze zbierają żywność dla potrzebujących.