Środowisko

1aaTrwa sezon wzmożonej aktywności kleszczy. Ukąszenie, jak powszechnie wiadomo może być przyczyną boreliozy, ale także innych chorób przenoszonych przez te pajęczaki: m.in. babeszjozy, anaplazmozy, erlichiozy, bartonelozy, czy kleszczowego zapalenie mózgu. Warto pamiętać, że kleszcze żyją nie tylko w lasach, ale także na obszarach rekreacyjnych w dużych aglomeracjach miejskich. Szacuje się, że ok. 10 do 15 procent kleszczy na terenie naszego kraju może być zarażonych. Według oficjalnych statystyk Państwowego Zakładu Higieny, w Polsce diagnozuje się rocznie około 12 tys. nowych zachorowań na boreliozę.

Piknik Gorazdze1Nową inicjatywą firmy Górażdże jest program „Kopalnia Dzikich Pszczół”. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Natura i Człowiek realizuje go na terenie Kopalni Wapienia Górażdże. To projekt w całości poświęcony ochronie dzikich pszczół i owadów zapylających, a jednym z jego elementów jest budowa „hoteli dla pszczół” właśnie na terenie kopalni.

s1Raport NIK na temat czystości powietrza w Polsce jest zatrważający, a płynące z niego wnioski ponure. Przy obecnym tempie działań osiągnięcie wymaganej prawem redukcji emisji najbardziej szkodliwych substancji zajmie nam nawet 99 lat.

pwo logoCo połączyło z pozoru różne produkty takie jak: masę mineralno-asfaltową, latarnię uliczną, granulat do produkcji poduszek, lampę solarną, kompostownik i linię do suszenia odpadów? Odpowiedź jest prosta – wykorzystanie do ich

produkcji surowców, które były odpadami.

POL ECO SYSTEM 1Polska przedstawia działania w zakresie czystego powietrza i klimatu Polski rząd i Komisja EU przy jednym stole

Przy jednym stole przedstawiciele polskiego rządu i Komisji Europejskiej będą rozmawiali o czystym powietrzu, wyzwaniach związanych ze zmianami klimatu oraz transformacji gospodarek.
W Poznaniu Polska zaprezentuje podjęte działania, technologie i trendy w ochronie środowiska.