Środowisko

thPostęp w tworzeniu i wykorzytywaniu czystej energii jest bardzo widoczny. Air Products (NYSE: APD), światowy lider dostaw paliw wodorowych oraz istotnych rozwiązań technicznych, a także niezbędnej w procesie ich dystrybucji infrastruktury, dokonał uroczystego otwarcia największej w USA stacji tankowania wodorem dla autobusów miejskich w Santa Ana w Kalifornii. Nowa stacja tankowania została wyposażona w technologię Smartfuel® niezbędną do dystrybucji paliwa, zaprojektowaną przez Air Products. Projekt jest efektem współpracy kilku organizacji, których celem jest przejście do kolejnego etapu rozwoju bezemisyjnego transportu miejskiego w USA. To ważny krok, który stanowi punkt zwrotny w procesie dążenia człowieka do ochrony środowiska. Przedsiębiorstwa komunikacyjne, które decydują się na uruchamianie połączeń realizowanych przez pojazdy napędzane czystymi źródłami energii, takimi jak wodór, zmniejszają zużycie energii oraz obniżają emisję gazów cieplarnianych, przyczyniając się do zapewnienia czystszego powietrza dla nas.

odpady samochód 288 x 192Od przyszłego roku prowadzenie ewidencji odpadów, jak i sporządzanie sprawozdań z zakresu gospodarki odpadami będzie możliwe tylko elektronicznie. Firmy muszą do końca tego roku zarejestrować się w Rejestrze – BDO. Jeśli nie uzyskają specjalnego numeru rejestrowego, nie będą mogły od nowego roku prowadzić legalnej działalności gospodarczej.

danfos smart heating 288 x 192Chociaż z najnowszego raportu grupy badawczej Global Carbon Project wynika, że emisja dwutlenku węgla w Polsce jest najwyższa od ponad 20 lat, polskie władze nie zamierzają rezygnować z węgla. Stąd tym większa potrzeba efektywności energetycznej, aby uzyskać jak największe redukcje emisji i by móc przeprowadzić bezpieczną, efektywną i sprawiedliwą transformację energetyczną.

zywiec do zółtego 288 x 192Dokładnie rok temu, podczas Szczytu Klimatycznego ONZ w Katowicach, Żywiec Zdrój zobowiązał się do aktywnego działania na rzecz gospodarki obiegu zamkniętego, w tym bardziej efektywnego systemu zbiórki butelek PET i ich recyklingu w Polsce. Firma ogłosiła wtedy, że już w 2020 roku taka sama ilość plastiku, jaką wprowadza na rynek zostanie zebrana i poddana recyklingowi. Spółka już teraz realizuje ten cel na poziomie aż 60 proc.

karny kopciuch 288 x 192W Rybniku, jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie powstała oddolna inicjatywa "Karny Kopciuch". Akcja ma na celu pomoc obywatelom zatruwanym przez sąsiadów, którzy używają starych, nieekologicznych kotłów lub spalają śmieci. Czy w ślady śląskiego miasta pójdą miejscowości z innych regionów Polski?