morawiecki szczt 288 x 192Polska będzie w swoim tempie dochodzić do neutralności klimatycznej, zgodnie ze swoimi celami – powiedział po zakończeniu pierwszego dnia szczytu UE w Brukseli premier Mateusz Morawiecki. Takie rozwiązanie pozwoli Polsce przeprowadzić transformację energetyczną w sposób bezpieczny i korzystny gospodarczo.

cop25 madryt 13 288 x 192Jutro, w piątek 13 grudnia br., kończy się Szczyt Klimatyczny COP25 w Madrycie. Na razie nie ma powodów do optymizmu, bo wciąż nie zapadły żadne wiążące decyzje. Czy ostatnia doba przyniesie przełom?

elektryki 288 x 192Już niemal co trzeci Polak gotów jest rozważyć zakup samochodu elektrycznego w ciągu najbliższych trzech lat. 76 proc. z nich uzależni decyzję o zakupie od otrzymania dopłaty.

pozytywny mokotow 288x192Pozytywny Mokotów to już dziewiąta inwestycja mieszkaniowa Yareal, która otrzymała zielony certyfikat BREEAM Interim. Potwierdza on zrównoważony charakter pierwszego etapu inwestycji, która uzyskała certyfikat na poziomie Very Good, czyli najwyższym wśród osiedli certyfikowanych dotychczas w Polsce.

 

cop madrid 288 x 192Podczas piątkowych rozmów ( 06.12. ) na Szczycie Klimatycznym w Madrycie nie osiągnięto porozumienia w sprawie terminów realizacji postanowień dotyczących ochrony klimatu. Próba dostosowania globalnej strategii klimatycznej do krajowych planów zakończyła się fiaskiem. Nie udało się osiągnąć konsensusu. Interes narodowy, co w sumie nie dziwi, jest priorytetem dla wielu krajów. Dało się zauważyć, że dla niektórych odwlekanie decyzji co do dat wprowadzania w życie postanowień paryskich jest najważniejsze.