EDUKACJA

danfoss eco and smartphone text 288 x 192Robi się coraz zimnej, przy takiej aurze wyraźnie widać potrzebę wprowadzenia efektywności energetycznej budynków. Warto rozważyć termomodernizację swoich domów, tym bardziej że tego typu inwestycje mogą się zwrócić nawet w niecałe dwa lata.

auta ulica 288 x 192Niebezpiecznym mitem jest wiara w to, że ze zmianą opon letnich na zimowe powinno się czekać aż spadnie śnieg. Hamując na mokrej drodze z 80 km/h nawet przy +10ºC zimówki poradzą sobie lepiej niż opony letnie – w takich warunkach samochód na oponach zimowych zatrzyma się 3 metry wcześniej.

pieniądze 288 192Mieszkańcy Polski, którzy nie segregują odpadów właśnie przekonują się jak słono to kosztuje. Gminy mocą zmienionego prawa wprowadzają nowe opłaty, które dla osób oddających wszystkie śmieci w jednym pojemniku oznaczą podwojenie opłat. Dla tych, do których bardziej przemawiają argumenty niż kary finansowe Ministerstwo Środowiska prowadzi akcję edukacyjną pod hasłem - Piątka za segregację.

solaris elecOprócz walki z alarmującymi zmianami klimatycznymi, aspekt elektryfikacji transportu to również źródło pozyskania znaczących przychodów i oszczędności dla każdego państwa. Czy globalny rozwój elektromobilności wpłynie także na przyszłość polskiej gospodarki i społeczeństwa?

world 2081907 1920Zrównoważony rozwój to jedno z najbardziej nośnych i ważnych pojęć dzisiejszego świata. Zwłaszcza w wymiarze ekonomii, gospodarki i biznesu oraz wymiarze społecznym. Koncepcja zrównoważonego rozwoju po raz pierwszy w dyskusjach pojawiła się w 1968 roku podczas obrad Międzynarodowej Konferencji Ekspertów Naukowych UNESCO, poświęconej wzajemnym powiązaniom środowiska i rozwoju. W trakcie jej trwania powstał interdyscyplinarny program „Człowiek i biosfera”...